Szakgimnáziumi képzéseink

Szakgimnáziumi képzéseink

Az életbe lépő jogszabály változások következtében iskolánk szakgimnáziumi képzéseket biztosít az alábbi ágazatokban:

 

 • közlekedés, szállítmányozás és logisztika 
 • informatika 

 

A szakgimnáziumi osztályokban tanulók a két éves OKJ-s képzést érettségi után 1 év alatt teljesítik. Az érettségivel munkakör betöltésére jogosító végzettséget is kapnak.

 

Képzési idő 4 + 1 év, érettségi után automatikus felvételt nyernek az OKJ-s képzésre. Sikeres érettségi vizsga után a diákok szabadon dönthetnek arról, hogy nálunk folytatják tanulmányikat, vagy más képzésbe kapcsolódnak be.

 

Az iskolánkba jelentkező diákok magas óraszámban tanulják a szakmai tantárgyakat és kötelezően egy idegen nyelvet tanulnak.

 

 

Az iskola 2017 szeptemberében az alábbi két osztály indítását tervezi:

 

■     „A" osztály tagozatkódja 501 (4+1 év): Ez az osztály alapvetően postai szakképzésünkre készít fel, melyben újszerű elemként jelenik meg, hogy elsősorban kereskedelmi, irodai ügyintéző jellegű előképzettséget nyújtunk diákjainknak az érettségit megelőző négy év folyamán. Választható idegen nyelvek: angol, német. 

 • Érettségivel 4 év alatt megszerezhető szakképesítés: Ügyfélszolgálati ügyintéző
 • Érettségi után 1 év alatt megszerezhető újabb szakképesítés: Postai üzleti ügyintéző

Szakmai tantárgyak:

 • Áruforgalom lebonyolítása
 • Marketing
 • Üzleti tevékenység tervezése, elemzése

■     B" osztály tagozatkódja 502 (4+1 év) : Iskolai képzésünk egyik alapvető profilja az informatika minél magasabb szintű oktatása. Ezen osztályunkban olyan diákok fognak négy évig tanulni, akik érdeklődnek a számítástechnika iránt és érettségi után egy év alatt teljesítik az OKJ-s képzés követelményeit. Idegen nyelv: angol.

 • Érettségivel 4 év alatt megszerezhető szakképesítés: Irodai informatikus
 • Érettségi után 1 év alatt megszerezhető újabb szakképesítés:
  • Informatikai rendszerüzemeltető
  • IT mentor

Szakmai tantárgyak:

 • Hálózati ismeretek I.
 • Információtechnológiai alapok
 • Adatbázis- és szoftverfejlesztés